«Вона – наш скарб і наша мрія: соборна, вільна Україна»

22 січ. 2024
Сьогодні в нашому закладі дистанційно були проведені виховні заходи до Дня Соборності України

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності.  Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року.

Саме цього дня у 1918 році було проголошено незалежність Української Народної Республіки, а у 1919 році - Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Ці події є основоположними віхами для українського державотворення.

Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовну консолідацію всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Нарешті, соборність невіддільна від суверенітету й реальної незалежності народу –  фундаменту побудови демократичної держави, є запорукою виживання й існування нації.

День Соборності України, свято рідного краю, свято нашої  держави. Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас.

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, в нашому закладі  дистанційно було  проведено ряд заходів: тематична виховна година «У єдності сила» для учнів 5,7,9 класів, онлайн виставка малюнків «Я і Україна», виховний захід «Вона – наш скарб і наша мрія: соборна, вільна Україна» для учнів 6, 11 класів, вікторина «У моєму серці Україна» для учнів 5,7,9 класів та вікторина «Моя країна Україна» для учнів 6, 11 класів. На виховних заходах учні дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, яке протягом короткого часу привело Україну до повної  самостійності. Діти переглянули відео «Акт Злуки: відтворення історичної правди», «22 січня – День Соборності України» та змістовні презентації. На заходах  лунав урочистий Гімн України, хвилиною мовчання вшанували пам'ять  всіх полеглих Героїв, які боролися і загинули за наше майбутнє, не винних дітей, мирних українців та всіх наших співвітчизників! Прослухали пісню «Соборна Україна» у виконанні Анастасії  Ткаченко та Івана Лихвара.

Проведені  заходи подарували розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою  пишатимуться наші нащадки.

З Днем Соборності, українці! Спільно рухаємося вперед заради нашої Перемоги!

Онлайн виставка малюнків «Я і Україна»