«Вони померли, щоб ми жили…»

29 січ. 2024
29 січня до Дня пам'яті Героїв Крут для учнів 9-11 класів дистанційно була проведена історична виховна година

29 січня – День пам’яті Героїв Крут.

"… На Аскольдовій могилі український цвіт! –

По кривавій по дорозі нам іти у світ.

На кого посміла знятись зрадницька рука?

Квітне сонце, грає вітер і Дніпро-ріка…"

Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності юнаків, які так само, як і сьогоднішні захисники України, ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.

Бій під Крутами – бій за майбутнє України. Вічна памʼять та слава молодим Героям.

З нагоди цієї дати у нашому ліцеї  була проведена дистанційно  історична виховна година «Вони померли, щоб ми жили…» для учнів 9-11 класів. На заході пригадали та вшанували пам'ять трьохсот юнаків, що полягли у бою під Крутами поблизу залізничної станції, обороняючи українську державність та виконуючи наказ командування зупинити стрімкий наступ ворога. Учні переглянули змістовну  презентацію та відео , які  підготувала педагог-організатор Подус З.П. Діти з цікавістю дивились відеоролики про ці події, слухали розповідь вчителя історії Одновол К.А. про бій, який став символом незламності і стійкості українських воїнів.

Проведення таких заходів дає можливість формувати в учнів почуття  патріотизму, виховувати власну національну гідність,  гордість за свою Батьківщину та повагу до історії українського народу. Нехай пам’ять про наших юних героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину..