Міжнародний день безпечного Інтернету 2024

6 лют. 2024
5 січня у нашому закладі дистанційно були проведені виховні заходи до Дня безпечного Інтернету

06 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це вже 21 День безпечного Інтернету.
У наш час особливо важливого значення на­буває інформація. Усе частіше потрібне володін­ня швидкими й точними даними про предмет ді­яльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використан­ня глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і зловісною павутиною, яка губить людей.
6лютого 2024 року оголошено Міжнародним Днем безпечного Інтернету. Щорічна кампанія, яка проходить в Україні за підтримки Європейської комісії, покликана привернути увагу суспільства до проблеми безпечної поведінки в Інтернеті, розказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в глобальній мережі, та як захистити себе від цих ризиків.
На передодні цього дня, 5 лютого для учнів 5 – 11 класів дистанційно були проведені виховні години на тему «Безпека в Інтернеті», «Разом до найкращого інтернету» та бесіди «Безпечний інтернет», «Які загрози нам несе інтернет». На заходах обговорили такі питання: як зробити свій гаджет безпечним для використання та що робити, якщо хтось зв’язується з тобою, а ти цього не хочеш; Як створити безпечний пароль і захистити свою приватність у мережі, розібратися, хто такий булер чи кібербулер, чому не варто реагувати на тролінг та як розпізнати онлайн-шахрая .
Діти та підлітки отримати можливість ознайомитися із основними правилами Інтернет-безпеки та Інтернет-етики, із цікавими фактами щодо використання мережі. На заходах учні переглянули презентації та відеоролики з питань інформаційної безпеки у мережі Інтернет.
Вчитель інформатики Світлична Ю.В.наголошувала на позитивному та корисному використанні інформаційних технологій.
Для учнів 9- 11 класів було організовано відеолекторій «Ігроманія» та переглянуто соціальні ролики з подальшим його обговоренням. Аналізуючи переглянуті відеофрагменти, учні знайомилися з основними видами реальних небезпек віртуального світу, які на сьогоднішній день визнано проблемами людства, – це Інтернет-залежність, фішинг як вид шахрайства, соціальні мережі як засіб впливу на політичне та соціальне життя людей, використання інформації агресивного змісту, негативний вплив на психіку та здоров’я дитини.
Всесвітній День безпечного інтернету — найкращий спосіб нагадати людям про те, що безпека кожної окремої людини в мережі залежить в першу чергу від неї самої. Якими б надійними не були сайти, ніхто не врятує ваш аккаут на ньому, якщо ви використовували пароль 1111. Наскільки б досконалими не були антивіруси, вони не допоможуть, якщо ви самі завантажуватимете підозрілі програми. І хоч би як держава боролася з шахраями та злочинцями, вам це не допоможе, якщо ви самі і добровільно передасте їм свої особисті дані або інформацію, яка може вас скомпрометувати. Гід Онлайн нагадує вам, що: "Ваша мережна безпека — ваша особиста відповідальність»
Віповідальні за проведення заходів до Дня безпечного Інтнрнету були вчитель інформатики Світлична Ю.В. та педагог-організатор Подус З.П.