«1 квітня – Міжнародний день птахів»

1 квіт. 2024
01 квітня дистанційно були проведені заходи до Міжнардного дня птахів

Щорічно 1 квітня відзначають Міжнародний день птахів, який проходить в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Саме 1 квітня 1906 р. була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні та інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкується також як прихід весни.

Птахи – одні з найцікавіших і найкращих створінь природи, її невідємна частина, її окраса. Птахи, як і квіти, належать до таких створінь природи, які неначе існують для того, щоб дарувати людям радість, постійно бути об’єктом  їх симпатій і захоплень.

А яку велику користь приносять невтомні крилаті захисники полів, лісів, лук, садів. Птахи –це друзі і захисники людини.   Взимку з нами не має перелітних птахів. Адже яка то весна, коли не чути голосного щебетання пернатих? Віддавна залишається мало пташок через голод і холод і ми з нетерпінням чекаємо повернення пернатих друзів навесні.

Саме сьогодні для учнів 5,6, 9 класів була проведена виховна година «1 квітня – Міжнародний день птахів». Діти дізналися історію свята, переглянули відео : «Птахи наші друзі», «Які птахи прилітають першими навесні», «Цікаві факти про птахів України» та прослухали пташиний спів. Була проведена вікторина «Все про птахів». Учні переглянули презентацію , фото птахів та пам’ятники птахам.

Дійшли висновку, що нам необхідно зберегти і примножити крилатих друзів, щоб майбутнє покоління бачило їх красу не тільки на картинках книжок, а й у природних умовах рідного краю. Птахи мають велике значення в природі і житті людини. Вони є нашими найкращими друзями, з ними людина стає кращою, внутрішньо красивішою, благороднішою, чистішою.