Учнівське самоврядування

Наш час потребує лідерів нової формації. Людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно. Проблема виховання молодих лідерів – це проблема підготовки людини майбутнього, людини, яка відповідає вимогам нового ХХІ століття.
Ось чому необхідні пошук і підтримка учнівської молоді, чиї особистісні переконання спрямовані на активну участь у громадському житті, молоді, яка, має організаторські здібності, усвідомлює себе потенційним лідером, має бажання використовувати свою енергію та здібності заради інших.
Цілком очевидно, що навички управління суспільством стануть надбанням людини тоді, коли участь в учнівському самоврядуванні сприятиме набуттю вихованцем необхідних знань, умінь і досвіду соціальної дії.
Участь молодого покоління в учнівському самоврядуванні – важливий шлях і умова залучення учнівської молоді до радикальних перетворень, що відбуваються у нашому суспільстві. Найвідчутніші результати у формуванні соціально компетентної молоді дає широка варіативність учнівського самоврядування.
У цьому контексті важливого значення набуває розроблення такої моделі учнівського самоврядування, яка б сприяла розвитку лідерського потенціалу учнівської молоді, її громадянської ініціативи, набутою нею через соціальну практику досвіду активної компетентної участі у громадському житті.
Учнівське самоврядування в наш
ій школі існує декілька років. Воно здійснюється через роботу Учнівської демократичної  республіки на чолі якої стоїть президент.

Основною метою учнівського самоврядування КЗ "Івашківський ліцей"  є виховання творчої, соціально активної особистості, здатної до саморозвитку й самореалізації; формування особистості, якій притаманні демократично-громадська культура.

Основними функціями Учнівської республіки є:

*       організаторська – самостійно керує своєю суспільно корисною діяльністю

*       виховна – стає носієм моральних переконань

*       стимулююча – сприяє формуванню морально-ціннісних стимулів усіх суспільно корисних справ, регулює поведінку своїх членів, їх відносини

Основні заповіді в діяльності  Учнівської республіки «Ровесник»:

*       Роби добро!

*       Люби своїх близьких!

*       Допомагай іншим людям!

*       Наполегливо оволодівай знаннями!

*       Не лінись і не шукай виправдання своїм недолікам!

*       Краще віддати своє, чим взяти чуже!

*       Знайди свою мету в житті!

*       Пізнай світ і себе!

*       Внось у своє життя новизну!

Мінестерство ШДР "Ровесник" є постійно діючим органом учнівського самоврядування в ліцеї. Його склад – 9  чоловік, які обираються відкритим голосуванням. На учнівське засідання  запрошуються представники кожного класу, які є лідерами і відповідають за визначені сфери діяльності: командири,  старости, художники, редаколегії, фізорги. Таким чином формується шефський сектор, міністерство освіти, культури, інформації, спорту, правопорядку, праці та захисту природи та економіки. Вибори парламенту проводяться кожного навчального року. Засідання парламенту проходять відкрито  два рази на місяць та по мірі необхідності.
За аналогічною схемою функціонує самоврядування у
класних колективах.  Лідери кожного класу є членами парламенту Учнівської  організації «Ровесник». Парламентом Учнівської республіки розроблені Положення про учнівську республіку КЗ "Івашківський ліцей" та Статут учнівського самоврядування.
Процес становлення і розвитку учнівського самоврядування в школі потребує не тільки ненав’язливого втручання дорослого, який має володіти знаннями вікової психології, методами та прийомами педагогічного впливу, корегування їх соціально-значущої діяльності, але й виховання лідерів серед учнів. В перспективі на наступний навчальний рік ми плануємо впровадити навчання лідерів за програмою «Рівний-рівному».

СТАТУТ ШДР "РОВЕСНИК"

Актив учнівського самоврянування ШДР "Ровесник" та їх обов'язки