Міжнародний день дитячої книги.

2 квіт. 2024
02 квітня для учнів 5 класу був проведений дистанційно виховний захід до Міжнародного дня дитячої книги

2 квітня - Міжнародний день дитячої книги. Це свято встановлено з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Дитяча книга відіграє важливу роль у вихованні духовного та інтелектуального рівня нового покоління людства. Датою свята обрано день народження Г.К.Андерсена, великого неперевершеного короля казок, який став одним з найулюбленіших казкарів дітей багатьох поколінь. Сам Г.К.Андерсен казав: "Казка - це те золото, що виблискує вогником в очах дітей". Сьогодні важко уявити, що колись у світі не було книжок для дітей. Витоки дитячої книги входять до епохи, коли в Англії з'явився друкарський верстат і У.Кікстон випустив у 1477р. першу книгу англійською мовою. Серед його числених видань, які, напевно, захоплювали дітей, були байки Езопа і забавний "Роман про Лиса". У 1658р. відомий чеський педагог Ян Каменський опублікував першу книгу з картинками для дітей "Світ чуттєвих речей у картинках" - підручник латинською мовою з гравюрами. А у 1697р. з'явилася перша збірка казок Ш.Перро "Казки моєї матінки Гуски".

Сьогодні для учнів 5 класу дистанційно була проведена виховна година «Міжнародний день дитячої книги». На заході діти дізналися про виникнення свята, про дитячого казкаря, про відомих авторів казок. Переглянули відео про відомі твори. Учні розповідали про свої улюблені казки і про те, що у них є своя маленька бібліотека, про те, що полюбляють читати у вільний час.

Ганс Крістіан Андерсен був неперевершеним казкарем, проте він писав не тільки для дітей. Він хотів, щоб його казки читали і дорослі.

В історії літератури мало знайдеться письменників, які б заслуговували на звання: «Великий казкар» чи «Король казок».

У казках Г. К. Андерсена добро і любов перемагають, але інколи його твори залишають легкий смуток і роздуми. Після читання хочеться помовчати, побути сам на сам зі своїми почуттями, а потім знову повернутися до книжки. Письменник спеціально нікого не повчає, нічого не проголошує, він просто веде нас по своїй казковій країні і спонукає думати і співпереживати.

За посиланням ви дізнаєтеся більше про життя Ганса Крістіана Андерсена.

А ще на вас чекає цікава літературна вікторина «Чарівні казки Г.К. Андерсена»

⬇️

Тож читаємо і перечитуємо улюблені твори неперевершеного «Короля казок»

Відповідальною за проведення заходу була педагог-організатор Подус З.П.