«Пам'ять про Сковороду житиме у віках»

26 жовт. 2023
26 жовтня від нашого закладу подали матеріали робіт на участь у ХVІ Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської та студентської молоді «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття»

Україна - це особистості, які формують обличчя  її історії.

«Від бідних бідний народився, нужду підклав, нуждою вкрився», - ці слова дуже влучно характеризують життя найвидатнішого українського філософа XVIII століття, просвітителя, письменника, педагога, музиканта та співака Григорія Савича Сковороду.

Сковорода  довго мандрував, вчителював, працював і, зрештою, вирішив віддати Богові душу саме на Слобожанщині. Раніше ми мали можливість  поїхати в Сковородинівку на Золочівщину, мою маленьку Батьківщину, і про все дізнатися в музеї.  Але коли розпочалася війна  та в травні 2022 року  росіяни  прицільно вдарили ракетою в музей, у нас такого шансу поки що немає.

Тому ми вирішили взяти  участь у ХVІ Всеукраїнській  історико-краєзнавчій  конференції учнівської та студентської молоді «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття», напрямком своєї роботи обрали «Україна туристсько-краєзнавча засобами STEM-технологій», а темою роботи -  «Пам'ять про Сковороду житиме у віках».

Пошуково-дослідницька робота тривала майже місяць, ми збирали матеріал, фото, відео, спілкувалися з працівниками музею, вивчали історико- культурну спадщину Слобожанщини.

Для участі у  конференції створили   віртуальну екскурсію музеєм та дали можливість таким чином відвідати Сковородинівку, згадати музей , його стежинки та розповісти про Григорія Сковороду.

Роботу виконала учениця 11 класу Горяник Вероніка під керівництвом педагога – організатора Подус З.П.

Також подали матеріал на участь у ХVІ Всеукраїнській  історико-краєзнавчій  конференції учнівської та студентської молоді «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття», напрямок Південно-Східна Україна в контексті української та європейської історії. Тема «Звідки взялася Новоросія».  Виконала роботу учениця 9 класу Єрьоміна Ярослава під керівництвом вчителя історії Одновол К.А.

Запрошуємо вас відвідати віртуальну екскурсію.

Віртуальна екскурсія «Пам'ять про Сковороду житиме у віках»