Поезія- це завжди неповторність, Якийсь безсмертний дотик до душі

21 бер. 2024
21 березня в нашому закладі були проведені виховні заходи до Всесвітнього дня поезії

Поезія- це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі (Ліна Костенко)

Щорічно 21 березня за ініціативою ЮНЕСКО від 15 листопада 1999 року святкують Всесвітній день поезії. Віддавна саме поезія найпершою реагувала на всі події, які змінювали хід історії та життя людини. Прийнято говорити, що поезія – це загущеність думки й почуття….. Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя; Ліна Костенко пише «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»

Поезія – це музика душі, найдавніший духовний скарб людства. Вона втамовує душевну спрагу, пробуджує в людині радість життя, любов до краси, входить в наше життя з дитинства і залишається з нами до кінця. Кожний знаходить в ній щось своє, близьке і зрозуміле.

З метою відзначення Всесвітнього дня поезії,  сьогодні в нашому закладі  дистанційно були  проведені  виховні заходи.Вчитель української мови та літератури Краснокутська А.В. для учнів 5 і 11 класів провела виховну годину «Чарівна сила поезії». Для учнів 6,7,9 класів педагог –організатор Подус З.П. провела виховний захід «Поезія – це скарб усіх віків!».

На виховних заходах присутні переглянули відео-презентацію, з якої дізналися багато цікавого про класичну та сучасну поезію. Слухали вірші  з відеороликів. Прозвучали поезії  усім відомих Т. Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Ліни Костенко, Василя Симоненка,  Сергія Жадана.    Декламування віршів немов на крилах переносили слухачів у чарівний світ поетичного слова української літератури. Вони лагідно, ніжно, а деколи й боляче торкалися струн душі присутніх. Поезія – це цілющий ковток для спраглої душі, це ясний промінець сонця в негоду, це біла квітка сподівання, це справжній скарб усіх віків!

Поетичні твори читали такі учні: Серіков Ростислав (11 клас), Єрьоміна Ярослава (9 клас), Бабіч Володимир (7 клас).

Також була проведена вікторина. Учні за поданими текстами віршів називали авторів.

Улюблені автори та чудові поезії створили незабутню атмосферу поетичних заходів..

Незабутніми є слова Л. Костенко: «Поезія – це завжди неповторність…».